Kontakty:
ELEKTROČAS s.r.o.
  Hlavná 48
  900 27   Bernolákovo
  tel.: +421 2 45993 714
  M: 0905 401 108
 

QR code
 Udalosti
Elektrolab
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Online status

Elektrické ovládanie (rozhúpanie) zvonov

LINEÁRNE A ROTAČNÉ MOTORY:


Lineárne motory sú motory, ktoré menia elektrickú energiu na priamočiary pohyb. Sú vyrábané v 11 veľkostiach a v rozdielnych ťažných silách pri napájacom napätí 230 V - 400 V AC. Motory sú prispôsobené pre prácu v najťažších poveternostných podmienkach. Majú krytie IP 56 a zabudovanú tepelnú poistku proti prehriatiu.Lineárne motory sa vyrábajú sériovo s veľkým dôrazom na kvalitu. Každý jednotlivý motor je samostatne vyskúšaný a protokol o vyskúšaný je zálohovaný. Na nami dodávané motory poskytujeme " doživotnú " záruku na skryté výrobné vady.


 

Kotva lineárneho motoru je protipól k statoru lineárneho motoru a pracuje ako jeho rotor. Je na pevno spojená so závesom / osou / zvonu. Vyrába sa v niekoľkých veľkostiach, s prídavnými C profilmi, alebo pre veľké hmotnosti zvonu v tvare polmesiaca. 


 
Rotačné motory DHZ slúžia k rozhúpaniu zvonov. Inštalácia je možná všade
tam, kde je na zvone nainštalovaný obehový kruh. Potom stačí k rozhúpaniu zvonu DHZ pripevniť k podlahe, inštalovať správnu reťaz, priviesť trojfázové napätie a správny uhol nastaviť pomocou dátového terminálu. Výkon použitého rotačného motoru je závislý na hmotnosti zvonu. DHZ sú osadzované motormi od 90 W až po 1500 W. Táto séria postačuje k rozhúpaniu zvonov o hmotnosti od 50 Kg do 5000 Kg. Krabice a konzola motoru sú vyrobené z nerezového plechu. Použité motory Siemens sú šesťpólové (~900 ot./min).RIADIACA ELEKTRONIKA MOTOROV:
 
Elektronika DHZ-UNI zabudovaná do deväťmodulovej krabičky DIN slúži univerzálne k pohonu lineárnych i rotačných motorov do výkonu 12kW a s prídavným chladičom až do 20 kW. Elektronika môže pracovať s trojfázovým i jednofázovým napájaním. Vstupné informácie o polohe zvonu môže dodávať indukční snímač Balluff, alebo inkrementálny snímač zabudovaný u rotačného motoru alebo u osy zvonu. Povel ku zvoneniu môže byť daný zopnutím kontaktu alebo privedením 230 V na príslušný vstup. Nastavovanie a ladenie elektroniky je robené dátovým terminálom.Dátový terminál je univerzálny ovládač, ktorý slúži na nastavenie a ovládanie DHZ-UNI. Najčastejšie ho má k dispozícii iba inštalačné či servisné stredisko.  Zakúpenie konečným zákazníkom nie je nutné.DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE PRE ZVONY:

Vzdialené, bezdrôtové zapínanie zvonov je veľmi praktická funkcia pohonného systému zvonu. Umožňuje spustenie zvonu kedykoľvek v prípade potreby počas pohrebných sprievodov, náboženských osláv, alebo v prípade ohrozenia. Zvony sú zapínané užívateľom cez rádiový diaľkový ovládač. Vypínajú sa buď cez ovládač, alebo ak sa to nerobí tak zvony sa automaticky vypnú po nastavenej dobe.


Naša firma Vám zabezpečí aj servis starších prípadne nefunkčných systémov rozhúpania zvonov.